Acoustic Wave Therapy (AWT)

Acoustic Wave Therapy (AWT)

Selülit için yeni bir yaklaşım getirmektedir. AWT’de, selülitin başlıca iki nedeni olan fibröz septa ve yağların alt dermis içinde oluşturduğu çıkıntılar üzerinde etki gösteren şok dalgaları kullanılmaktadır. AWT tedavisi ile üretilen şok dalgaları deriden ve yağlardan geçerek fibröz septa üzerinde etkide bulunmaktadır. Bu şok dalgası septayı kollajenden ayırarak deriyi serbest bırakmakta ve bu sayede daha düzgün bir yüzey sağlanmaktadır. AWT dermisin kalınlaşmasına cilt içine doğru çıkıntı oluşturan yağ tabakalarını azalmasına yardımcı olmakta ve ayrıca derinin kıvrılmış selülitli görünümünü de azaltmaktadır.

AWT; radyo dalgası, ultrasound dalgasının üstünde bir şok yaratır, hücre hasarı yapmaksızın üst üste atış yapabilir. AWT başta selülit olmak üzere, çene altı, kol ve yüzdeki sarkmalarda etkili olmaktadır.

AWT tedavisi son derece ağrısız ve konforlu bir tedavidir. Tedavi sırasında, günde en az 35 dakika yürümek ve 3 litre su içmek gereklidir

Kontrollü gruplarda yapılan çalışmalarda tedavi öncesi ve sonrası alınan kan örneklerinde serbest yağ asitlerinin ve gliserolün yani yağ dokusu parçalandığında açığa çıkan ürünlerin anlık arttığı biyokimyasal olarak kanıtlanmıştır.


Randevu al