Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon istenmeyen kılların giderilmesi amacı ile yapılan girişimsel olmayan kolay ve hızlı uygulanabilen uzun süre olumlu etkileri olan uygulamadır

Lazer epilasyon sistemlerinin amacı; kıl follikülündeki kök hücrelerini hasarlamak ve böylece kıl kaybına neden olarak etkili ve kalıcı sonuçlar elde etmektir. Lazer cihazı tarafından verilen lazer ışını kıllara rengini veren melanin pigmenti tarafından emilir. Ortaya çıkan ısı kıl köküne ulaşır ve kıl kökünün çevresinde ödem meydana getirerek kıl kökünde kalıcı hasar meydana getirir.

Uygulama sırasında kıl kökü çevresinde kırmızılık, şişme ve kabarma oluşması istenilen bir reaksiyondur. Kişiye göre tolere edilebilen ve yan etki oluşturmayan en yüksek enerji ile çalışmak en ideal yaklaşımdır.

Lazer epilasyon sırasında deri yüzeyinin soğutulması yüzeyel deri hasarını en aza indirirken, daha yüksek enerjilerin çalışılmasına da olanak sağlar. Bunun için kontakt soğutucu safir uç kullanmak idealdir.

Tedavi aralıkları lazer epilasyon uygulanan bölgedeki kıl gelişimine göre ayarlanır bu da genellikle 4 -6 hafta arasındadır. Etkili bir lazer epilasyon için uygulanan bölgeye göre değişmekle beraber en az 5-6 seans gerekmektedir

Cutera Excel HR ile Lazer Epilasyon günümüzde kullanılan sistemlere göre daha farklı işlemektedir. Epilasyon için “altın standard” olarak kabul edilen Alexandrite ve Nd:YAG diye adlandırılan iki dalga boyunu bünyesinde barındırır.

CUTERA EXCEL HR sistemi Nd:YAG dalgasının deri rengi tarafından düşük emilimi sayesinde bronz tene güvenli epilasyon uygulama imkanı sunar.

CUTERA EXCEL HR, dünyanın en büyük lazer firmalarından biri olan Amerikan Cutera markasının ürünüdür. FDA onayı ve CE onayı mevcuttur. Bu onaylar uygulamanın güvenliğini onaylamaktadır


Randevu al