Lazerle Tırnak Bakımı

Lazerle Tırnak Bakımı

Lazerle mantarlı tırnak bakımı

Cutera Genesis Plus Lazer ile tırnak mantarı tedavisi yeni bir yöntem olup, tırnak mantarının ortadan kaldırılmasında herhangi bir yan etki yaratmayan hızlı ve rahat bir yöntemdir.

Hastalarda tırnakların tutulduğu bir mantar enfeksiyonu görüldüğünde, ağızdan alınan ilaçlarla veya lokal tırnak üzerine sürülen çeşitli ilaçlarla tedavi edilmektedir fakat bu sistamik ve topikal tedavilerin bazı yan etkileri de mevcuttur. Ağızdan alınan ilaçlar karaciğer enzimlerinin yükselmesine neden olabilmektedir. Ağızdan alınan ilaçlar duruma göre doktor ve hasta tarafından kullanımı tercih edilmemektedir, lokal uygulanan ilaçlarda ise bazen direnç gelişebilmekte tedavi süresi uzatılmış ve geciktirilmiş olabilmektedir. Bu hastalarda tırnağın üzerine uygulanabilecek olan lazer yöntemiyle tırnaktaki mantarın ortadan kaldırılması söz konusu olabilir ve tırnaklarda kalıcı bir iyileşme sağlanabilir.

El veya ayak tırnağına uygulanacak olan lazerin etki mekanizması ısıya dayalıdır. Nd:YAG lazer ışığı etkilenmiş tırnak ve deri dokusunu eşit olarak ısıtır ve etkili bir şekilde mantar sporlarını zayıflatır ve öldürür. Tırnağın doğal büyüme hızı da sağlanmış olur. Geleneksel metotlarla karşılaştırıldığında lazer ışık tedavisinin herhangi bir kimyasal yayılımı, toksisitesi, yan etkisi yoktur.

Lazer uygulamasından önce deforme olmuş ve kalınlaşmış tırnaklar özel freze uçları ile inceltilerek iyice temizlenir. Bu lazer ışığının tedavi bölgesine tamamen etki edebilmesini sağlar. Uygulama haftada bir kere uygulanmak koşulu ile kürler şeklinde yapılır.


Randevu al